13.4.2020

Skauting na doma

I když se v této těžké situaci nemůžeme setkávat na schůzkách ani na akcích, se skautskými aktivitami pokračujeme nadále na dálku. Budeme pro děti průběžně připravovat úkoly, rukodělky a jiné aktivity.

Světlušky

Rukodělky:
Záložka do knihy
Brož
Video: Svícen s kamínky a sovička

Vaše výrobky nám posílejte na mail: karo.jaro@seznam.cz

Vlčata

Rukodělka: KPZ
Hra: Trojúhelníky
Dřepování
Protahujte své tělo pravidelně po shlédnutí filmů.
Např. udělejte tolik dřepů, kolik měl shlédnutý film minut a vydělte dvěma.

Malování oběma rukama
Můžete mít klidně obě ruce levé a přesto namalujete krásná zvířátka. Zvládnete to díky obrysu vaší ruky! Spoustu nápadů na náměty naleznete v odkazu níže.

Záložka
Zakousněte se do čtení a vyrobte si žravou záložku! Tvorba je jednoduchá a variant je několik.
odkaz

Kde zmizela žlutá kačenka?

Vezměte do ruky malý a barevně dobře odlišitelný předmět, třeba žlutou kačenku. Ukažte jej dítěti a požádejte ho, aby na chvíli opustilo místnost. Pak předmět umístěte tak, aby na něj bylo vidět, ale aby nebyl zase moc nápadný. Například do mísy na ovoce mezi banány.

Poté zavolejte dítě zpět. Jeho cílem je schovaný předmět najít. V případě, že déle tápe, můžete mu pomoct s nápovědou samá voda, přihořívá, hoří.

Hru je možné hrát opakovaně a schovávat tak předmět důmyslněji.

Program z předchozích týdnů:

1. Výzvy
Každý den jiná výzva. Vytvořím si libovolně dlouhý seznam výzev, které budu během týdne zkoušet vydržet co nejdéle po určitý den. např. v pondělí: používám jen jednu ruku; v úterý: nesním nic sladkého; ve středa: nemluvím sprostě, atd.
2. Poučení
Podívám se s někým na pohádku a pak si společně řekneme, jaké ponaučení nám přinesla, čím se můžeme od některých postav inspirovat.
3. Plánek
Zjistím, jaké obchody a podniky (třeba restaurace, knihovny) jsou v mém okolí (obci, čtvrti) a namaluji plánek. Můžu dokreslit, co každý z obchodů nabízí.

4. Příprava jídla
Nakoupím si a poté z nákupu připravím výživnou večeři (klidně studenou) a zapíšu si, kolik co stálo.
5. Cíle
Zamyslím se a napíšu nebo nakreslím, co bych chtěl v roce 2021 podniknout, zvládnout, zažít.
6.Melodie
Poslechnu si a pokusím se uhádnout jednotlivé znělky.
odkaz
7. Napiš nám na email, kolik si toho zvládl.
jenikhradil@seznam.cz

Bonusový Skittles experiment:
Pokud máš možnost, vyzkoušej si jednoduchý experiment.
Skittles experiment

Koláž
Vytvořte si z jídla, nebo dalších věcí, co máte doma po ruce obraz.
Nebo obrázek můžete poskládat během procházky z přírodnin, které najdete po cestě.
Vytvářet tak můžete třeba zvířátka, nebo cokoliv vás napadne.

Květy
Co takhle si vyrobit květy, které se vám na vodní hladině sami rozevřou?
Podrobný návod najdete zde: odkaz

Psaní a kreslení na zádech
Pište si navzájem písmena, slova nebo kreslete obrázky na záda a poznávejte, o co se jedná.

Stínová hra
Natáhněte si prostěradlo, nasviťte na něj lampičkou a můžete začít.
Inspiraci klidně čerpejte zde: odkaz
Můžete si pak vyzkoušet zahrát i jednodušší příběh.

Skauti a skautky

Od 9.10. online schůzky přes google hangouts.
Kdy? Každý pátek od 17:45.